Odpust w Międzylesiu

Dnia 26 sierpnia Kościół w Polsce obchodzi uroczystość NMP Częstochowskiej. Szczególne uroczyste obchody tego dnia mają miejsce w Międzylesiu, gdzie obchodzony jest odpust ku czci Matki Bożej - patronki kaplicy w tej miejscowości.

W tym roku uroczystość ta była połączona z odsłonięciem tablicy upamiętniającej setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Naszą Ojczyznę.

Rangę tego wydarzenia swoją obecnością podnieśli między innymi:

- władze samorządowe ze szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego

- liczne poczty sztandarowe

- orkiestra dęta

- zespół tańca ludowego

- występujący soliści

Inicjatorem i organizatorem wydarzenia było "Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Międzyleś". Odsłonięta tablicy upamiętnia "Czterech Ojców Polskiej Niepodległości": Romana Dmowskiego, Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa i Ignacego Paderewskiego. Mieli oni różne poglądy i pomysły na kształt zjednoczonej Rzeczpospolitej po 123 latach zaborów. Pomimo kłotni i sporów potrafili ze sobą współpracować, gdyż przyświecał im jeden cel - dobro Ojczyzny i Narodu.

artykuł i zdjęcia na portalu Podlasie24

artykuł i zdjęcia na stronie powiatu węgrowskiego