Półkolonie wakacyjne 2018

Podobnie w jak minionym roku w naszej parafii w terminie od 23 do 27 lipca 2018 roku odbyły się półkolonie wakacyjne dla dzieci i młodzieży. W programie naszych zajęć szczególnie uwzględniliśmy przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podopieczni zostali tradycyjnie podzieleni na 6 kolorowych grup: czerwoni, niebiescy, zieloni, pomarańczowi, żółci i fioletowi.

Zorganizowana dla uczestników półkolonii wycieczka „nadnarwiańskim szlakiem Chwały Oręża Polskiego”, gra terenowa "Patriotyczna Setka", a także spotkanie z Panem Majorem sprawiły, że dzieci i młodzież mogły poznać heroizm, poświęcenie i waleczność obrońców naszej Ojczyzny. Dla uczestników półkolonii była to niezwykle ciekawa lekcja patriotyzmu.

Ponadto podopieczni mogli puścić wodze fantazji i zbudować z mnóstwa klocków to co wymarzyli. W zeszłym roku miedzeński Dom Pielgrzyma ledwo pomieścił te wielkie konstrukcje, dlatego tym razem placem budowy stała się sala gimnastyczna. Nie zabrakło także nauki kilku tańców, gry w "słoiczek", a także bitwy na bańki mydlane. Na zakończenie wspólnie spędzonych dni dzieci otrzymały czapki z godłem Polski i hasłem "Bóg Honor Ojczyzna", a także pamiątkowe zdjęcia. Dla chętnych odbył się także wyjazd do kina plenerowego.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania półkolonii wakacyjnych w parafii Miedzna i zadbali, aby dzieci mile spędziły ten czas. Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Gminy Miedzna oraz Bankowi Spółdzielczemu w Miedznie. Za opiekę nad dziećmi i pomoc dziękujemy: pani Agnieszce, pani Marzenie, pani Małgorzacie, dziewczętom z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Jakubowi.

tekst: Ks. Piotr Karwowski

zdjęcia: Klaudia Sobolewska

Zachęcam do obejrzenia także filmów i zdjęć z półkolonii z minionych wakacji