Pięćdziesiątnica - 20 V 2018

Pięćdziesiąt dni po Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Maryję i Apostołów. Kończy ona Okres Wielkanocny roku liturgicznego. Przygotowaliśmy się do niej poprzez dziewięciodniową Nowennę do Ducha Świętego.

Tradycyjnie w naszej parafii dzień ten rozpoczyna czterdziestogodzinne nabożeństwo adoracyjne trwające od niedzieli do wtorku. W tym roku Słowo Boże podczas tych dni głosił Ks. dr Jarosław Błażejak - diecezjalny egzorcysta Diecezji Drohiczyńskiej, moderator Ruchu „Światło-Życie" oraz kapelan Sióstr Karmelitanek w Siemiatyczach. Pomiędzy Mszami trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę podczas Mszy Świętej o 11:30 dzieci, które 20 maja 2017 roku po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą obchodziły rocznicę tego wydarzenia. Liturgia zakończyła się procesją eucharystyczną.

TEKST      Ks. Piotr Karwowski

ZDJĘCIA  Klaudia Sobolewska