"Z pieśnią i piosenką na Stulecie" - Święto Konstytucji 3 maja

Dnia 27 kwietnia 2018 roku w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedznie odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej, pt. ,,Z pieśnią i piosenką na Stulecie”. Uczestnicy konkursu występowali w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na dwie kategorie: solistów i zespoły. Mali artyści byli oceniani przez jury w składzie: pani Dorota Kuczyńska, pani Magdalena Rusiniak, pan Sylwester Drużba, pan Jakub Plas, pani Beata Panufnik oraz Pani Beata Żaboklicka.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach byli:

Przedszkole soliści:

I miejsce: Emilia Pankiewicz ,,Rozkwitały pąki białych róż”

II miejsce: Anna Chamrol ,,Dziewczyna z granatem”

III miejsce: Aleksandra Gałys ,,Szara piechota”

Przedszkole zespoły:

I miejsce: Julia Ołowska, Zuzanna Durka, Marta Błońska, Laura Kowalczyk, Alicja Kresa, Magdalena Szczęsna ,,Piosenka małego Patrioty”

Szkoła Podstawowa klasy I-III soliści:

Komisja nie przyznała miejsc, ani wyróżnień.

Szkoła Podstawowa klasy I-III zespoły:

I miejsce: Zuzanna Dziubiela, Klaudia Zduniak, Nikola Padzik, Julia Mysicka ,,Polska flaga”

II miejsce: Anna Wrzosek, Igor Walicki ,,Jesteśmy Polakami”

Szkoła Podstawowa klasy IV-VII soliści:

I miejsce: Zuzanna Dżbik ,,Dziewczyna z granatem”

II miejsce: Julia Pankiewicz ,,Uwierz Polsko”

III miejsce: Izabela Gmiter ,,Taki kraj”

Wyróżnienie: Marta Matusik ,,Jak długo w sercach naszych”

Szkoła Podstawowa klasy IV-VII zespoły:

Wyróżnienie: Wiktoria Wronka i Oliwia Gołębiewska ,,Mury”

Gimnazjum soliści:

I miejsce: Małgorzata Kopania ,,Powrócisz tu”

II miejsce: Dominik Kwiecień ,,Niepodległa, niepokorna”

III miejsce: Emilia Paczuska ,,Jedenasty listopada”

Wyróżnienie: Oliwia Gmiter ,,Ojczyzno ma”

Gimnazjum zespoły:

I miejsce: Wiktoria Chamrol, Wiktoria Filipek, Jakub Gontarz, Kacper Gołębiewski, Natalia Turemka, Roksana Skrzeszewska, Gabriela Gołębiewska.

Organizatorzy konkursu to: Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Miedznie, Zuchy i Harcerze ZHP z Miedzny oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oddział Miedzna. W przygotowanie konkursu aktywnie włączyli się nauczyciele i pedagodzy z miedzeńskich szkół i przedszkola.

Każdy z uczestników za swą odwagę i występ otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodką nagrodę. Nagrodą dla laureatów prócz słodyczy były dyplom oraz kubek z nadrukowanymi herbami naszej Ojczyzny - Polski oraz naszej "Małej Ojczyzny" - Miedzny. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Miedzna – pan Janusz Rutkowski.

Występ laureatów połączony z przyznaniem nagród ufundowanych przez Urząd Gminy Miedzna odbędzie się w Święto Konstytucji 3 maja w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej około godziny 10:00 (po zakończeniu Mszy Świętej o godzinie 9:00). Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy Świętej za Ojczyznę oraz koncercie pieśni patriotycznych.

W imieniu organizatorów

Ksiądz Piotr Karwowski