Seminarium Odnowy Wiary

Dnia 26 kwietnia 2018 roku po wieczornej Mszy Świętej odbyło się drugie spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. W pierwszym tygodniu rozważań podręcznika rozważaliśmy temat Moje Życie, w którym staraliśmy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania dotyczące naszego życia i wiary.

Konferencje wygłosił ks. Adam Niewęgłowski z parafii Św. Andrzeja Boboli z Siemiatycz. Podkreślił, że Jezus chce być w centrum naszego życia, abyśmy przychodzili, patrzyli na Niego by w Nim upatrywać swojego Zbawienia gdyż On chce dać nam swoją Miłość. Każdy z nas zmaga się swoimi problemami i chce coś zmienić w swoim życia, a spotkania w grupach mają sprawić, że będziemy dostrzegać Jezusa. Ks. Adam zaprosił nas również aby dziś na adoracji Najświętszego Sakramentu zadać pytanie Czego szukam, Jezusa, relacji z Nim? Przed tym po konferencji było świadectwo Dawida, który opowiedział w jaki sposób spotkał Jezusa w swoim życiu i co się wydarzyło w tamtym momencie.

wkrótce nagrania konferencji

Dnia 4 maja 2018 roku po wieczornej Mszy Świętej odbyło się drugie spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. W drugim tygodniu rozważań podręcznika rozważaliśmy temat Bóg jest miłością, dobrej nowiny o tym , kim i jaki jest Bóg.

Konferencje wygłosił ks. dr. Robert Grzybowski, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Drohiczynie. Oznajmił, że trudno uwierzyć, że Bóg nas kocha, bo to Słowo jest nadużywane stąd ciężko pozwolić się Bogu kochać, przyjąć Miłość Bożą. Powiedział, że na Zbawienie nie trzeba zasłużyć, bo jest łaską daną nam za darmo, kiedy uwierzymy w Bożą Miłość to będziemy szczęśliwi, wolni, wtedy nie będziemy czuli się samotni, bez kompleksów, a nasze życie stanie się lekkie. Ludzie, którzy uwierzą w dobrą nowinę będą lgnąć do najsłabszych. Jeśli nie zrozumiemy Bożej Miłości to nie będziemy potrafili kochać, brata, sąsiada.

Świadectwo wygłosił Ryszard o tym jak Bóg zaczął być obecny w Jego życiu. Na Adoracji byliśmy zaproszeni by pozwolić się Bogu kochać. Ks. Robert przechodził z Najświętszym Sakramentem i stawał przy każdym by móc spojrzeć na Jezusa z bliska.

Dnia 10 maja 2018 roku po wieczornej Mszy Świętej odbyło się trzecie spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. W trzecim tygodniu rozważań podręcznika rozważaliśmy temat grzechu.

Konferencje wygłosił ks. Wiesław Niemyjski proboszcz z parafii Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie. Powiedział, że grzech jest byciem jak Bóg czyli to ja decyduję, co jest dobre, a złe. Największym zwycięstwem szatana jest to, że grzech jest dobrem i jest atrakcyjny. Skutkiem grzechu jest poczucie braku tożsamości byciu kochanym przez Boga, utrata wolności. Bez poczucia więzów miłości nie możemy się przyznać, że w naszym życiu jest dobrze. Przyznał, że najczęstszą wymówką na usprawiedliwienie grzechu jest stwierdzenie „bo wszyscy tak robią”. Świat wmawia nam, że wszelką cenę musimy być szczęśliwy. Przypomniał na koniec, że Duch Święty przekonuje nas o grzechu i w pokorze serca przyznajemy się do tego.

Następnie było świadectwo Jolanty, która opowiedziała o walce z grzechem w Jej życiu i jak poczuła się kochana przez Boga. Na końcu na Adoracji każdy mógł się zbliżyć do Najświętszego Sakramentu i powiedzieć Jezusowi o swoim grzechu, słabości.

Grzegorz Żeleźnicki

Spotkania Seminarium Odnowy Wiary odbywają się w czwartki.
Początek to Msza Święta o godzinie 18:00.