Tajemnica Mszy Świętej

Bedeker liturgiczny to seria krótkich filmików. Jest to szczegółowa analiza liturgii Mszy świętej oraz kwestii pozaliturgicznych, które są związane z udziałem w Eucharystii. Jego autorem jest ks. dr Sławomir Sosnowski, łódzki liturgista, egzorcysta i ojciec „Ogniska Miłości” w Olszy. Link do filmików poniżej.

Bedeker liturgiczny

Nawigacja liturgiczna GPS to zbiór krótkich artykułów znajdujących się na kilku podstronach, do których prowadzą poniższe linki. Zostały one przygotowane przez kapłanów archidiecezji warszawskiej jako pomoc we właściwym przeżywaniu i zrozumieniu Mszy Świętej - nie tylko dla służby liturgicznej.

Nawigacja liturgiczna GPS początkowe artykuły

Nawigacja liturgiczna GPS najnowsze artykuły

Tajemnicę Eucharystii miała możliwość zrozumieć katoliczka mistyczka i stygmatyczka Catalina Rivas. Szczegółowo spisała ona objawienia, których doświadczyła w Boliwii w 1994 roku.

Na podstawie tych objawień różne grupy podejmują się inscenizacji Mszy Świętej wraz z objaśnieniem jej obrzędów. Poniżej znajdują się linki do różnych inscenizacji przygotowanych według tego samego scenariusza. Zachęcam do obejrzenia jednej z nich.

LINK 1

LINK 2

LINK 3

LINK do tekstu świadectwa Cataliny Rivas

O wadze zrozumienia obrzędów Mszy Świętej najlepiej świadczy fakt, że Papież Franciszek od 8 listopada 2017 roku głosi podczas audiencji generalnych cykl katechez poświęcony Eucharystii. Są one w krótkiej formie głoszone w prawie każdą środę do tłumów wiernych zgromadzonych w Rzymie.

"Zaczynamy dzisiaj nową serię katechez, która skieruje spojrzenie na serce Kościoła, czyli Eucharystię. Dla nas, chrześcijan, podstawowe znaczenie ma zrozumienie wartości i sensu Mszy Świętej, aby coraz pełniej przeżywać naszą relację z Bogiem. ... Poprzez te katechezy, chciałbym wraz z wami na nowo odkryć piękno ukryte w celebracji eucharystycznej a które, gdy zostanie odsłonięte, nadaje pełny sens życiu każdego z nas."

Katecheza 1 - Wstęp "Bez Eucharystii nie możemy żyć!" (a także o telefonach, nudzie, skupieniu i rozmowach)

Katecheza 2 - O modlitwie "Msza Święta jest modlitwą najwspanialszą, najbardziej wzniosłą, najbardziej konkretną."

Katecheza 3 - "Msza Święta jest ponowieniem Kalwarii, a nie widowiskiem."

Katecheza 4 - "Dlaczego trzeba w niedzielę iść na Msze Świętą?"

Katecheza 5 - "Trzeba znać święte znaki celebracji eucharystycznej, aby w pełni przeżywać Mszę i zasmakować całego jej piękna." (Obrzędy wstępne Mszy, a także o pośpiechu i starannym wykonywaniu znaku krzyża)

Katecheza 6 - O akcie pokuty (a także spowiedzi z "grzechów innych")

Katecheza 7 - "Liturgia prawdziwą szkołą modlitwy" (o MILCZENIU, Gloria i Kolekcie)

Katecheza 8 - Liturgia Słowa

Franciszek: "Uczcie lud adorowania w milczeniu!"

Katecheza 9 - Ewangelia i Homilia

Katecheza 10 - Credo i Modlitwa powszechna

Katecheza 11 - Początek Liturgii Eucharystycznej, czyli przygotowanie darów.

O Ojcze nasz...

O Komunii Świętej oraz wiośnie i korzeniach