Konkurs Bibijny

Dnia 10 marca 2018 roku w Miedznie odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Ministrantów i Lektorów. Do etapu diecezjalnego zdecydowała się przystąpić tylko służba liturgiczna z parafii Zwiastowania NMP w Miedznie.

W kategorii uczestnik indywidualny laureatem został Bartosz Sobolewski. Natomiast w kategorii drużyna do dalszego etapu przeszli: Michał Dżbik, Patryk Cholewa, Jakub Kowalski, Jakub Orzeł, Rafał Strzałkowski. To ta szóstka będzie reprezentować naszą diecezję w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w maju w Paradyżu, gdzie znajduje się Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła treści z Księgi Rodzaju wraz z przypisami i przedmową. Uczestnicy konkursu odpowiadali na kilkadziesiąt pytań.
Oto przykłady niektórych z nich:
- Jak nazywały się cztery rzeki wypływające z Edenu?
Czym Abraham ugościł Boga i aniołów, gdy przyszli do niego?
- Jaką hebrajską nazwę nosi Księga Rodzaju?
- Co to jest onager?

- Jak mieli na imię synowie Noego?
- Jakie jest tłumaczenie nazwy Beer-Szeba?
- Ila lat żył Noe po potopie?

Zwycięzcom etapu diecezjalnego życzymy powodzenia w finale oraz zapału do poznawania tajników Pisma Świętego.

ZDJĘCIA NA STRONIE DD