Ferie z nartami 2018

DSC 0347

DSC 0125

Dwudniowe „Ferie z nartami 2018” rozpoczęły się 15 stycznia 2018 roku. W wycieczce uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum. W autobusie oglądaliśmy filmiki o Łomży oraz ciekawych postaciach i wydarzeniach. Po półtoragodzinnej trasie wszyscy wraz z księdzem i opiekunami dotarli do Rybna, gdzie znajduje się stok narciarski. Z wypożyczalni, otrzymaliśmy odpowiednie buty, narty, kijki, kaski oraz kamizelki. Po założeniu całego sprzętu narciarskiego weszliśmy na stok. Na początku instruktor poprowadził rozgrzewkę, a później stopniowo uczył narciarskich podstaw. Tłumaczył sposób kierowania, hamowania, manewrowania, a nawet upadania tak aby nie zrobić sobie krzywdy. Niektórzy potrzebowali mniejszej inni większej pomocy instruktora i opiekunów. Po nauce mogliśmy wjechać wyciągiem na górę stoku i zjeżdżać z coraz to większej wysokości, co sprawiało ogromną radość.

Podczas jazdy busem ksiądz Piotr rozdawał wszystkim uczestnikom dużo gadżetów i pamiątek związanych z Łomżą. Po tak dużym wysiłku fizycznym cała grupa pojechała na posiłek. Gdy wszyscy odpoczęli ksiądz Piotr oprowadził wycieczkę po starym mieście w Łomży. Można było tam zrobić wiele pamiątkowych zdjęć. Wycieczka zwiedziła także Klasztor Ojców Kapucynów, gdzie bracia oprowadzili nas po katakumbach, pokazali ogrody z widokiem na Narew, chór zakonny, refektarz, oraz wytłumaczyli jak wygląda życie zakonnika. Zobaczyliśmy też jedną z największym ruchomych szopek w Polsce, której kopia w Warszawie jest odwiedzana przez tłumy ludzi. ...

DSC 0210

... Kolejnym miejscem w jakie udała się wycieczka była Katedra. Ksiądz Piotr opowiadał o historii i poszczególnych elementach wystroju budowli oraz o gotyckim stylu w jakim została ona zbudowana 500-lat temu. Ostatnią atrakcją pierwszego dnia były odwiedziny Zakonu Sióstr Benedyktynek, od których dostaliśmy nietypowy pokarm na drogę, a nawet na kolejne dni, gdyż nikt nie zdołał zjeść wszystkiego podczas jazdy.

Następnego dnia wycieczka wyruszyła z Miedzny o tej samej porze, czyli 8:30. W autobusie ksiądz rozdał każdemu krótki test o Łomży, który należało wypełnić na podstawie wiedzy zgromadzonej podczas pierwszego dnia. Autobus tak jak poprzednio zawiózł wszystkich do Rybna na stok narciarski, gdzie spędziliśmy 3 godziny. Następnie wycieczka udała się do jednej z galerii handlowych, gdzie każdy mógł zjeść i odpocząć. Kolejną atrakcją było lodowisko pod gołym niebem. Podobnie jak na nartach, tu także trzeba było wypożyczyć sprzęt. Ostatnią atrakcją wycieczki był dwugodzinny pobyt w Łomżyńskim Parku Wodnym, gdzie można było korzystać z łaźni, saun, zjeżdżalni lub po prostu popływać.

Ważnym punktem w drodze powrotnej było rozstrzygnięcie wspomnianego konkursu wiedzy o Łomży. Jego zwycięzcą okazała się Natalia Ołtusek, która prawidłowo odpowiedziała na wszystkie pytania. W nagrodę otrzymała wielkiego pluszowego misia Łomżatka, którego pierwowzór stoi na łomżyńskiej starówce jako miejska maskotka.

Wycieczkę zakończyły podziękowania dla opiekunów i rozdanie im upominków przez księdza Piotra. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu oraz z zdobytej umiejętności jazdy na nartach, które większość założyła po raz pierwszy.

Małgorzata Kopania

DSC 0225

DSC 0263

DSC 0292

DSC 0304

DSC 0327

DSC 0498

DSC 0521

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.