Dożynki

Polską tradycją jest coroczne dziękczynienie Panu Bogu za plony ziemi. Odbywa się ono po okresie żniw. W naszej parafii miało ono miejsce 3 września na niedzielnej Mszy świętej o godzinie 11:30. Podczas Mszy świętej dziękowaliśmy Bogu za urodzaj oraz zebrane plony, stanowiące owoce ziemi i całorocznego trudu pracy rąk ludzkich. Dożynkowy wieniec w tym roku przygotowali mieszkańcy Międzylesia. Wieniec ten reprezentował naszą parafię na dożynkach diecezjalnych w Perlejewie. Ponad to reprezentował on powiat węgrowski na dożynkach województwa mazowieckiego w Przasnyszu.

tekst: Ks. Piotr

zdjęcia: Klaudia Matusik