Otwarcie Zajazdu

19 lipca 2012 r. odbyła się w naszej parafii wielka uroczystość. Ks. Biskup Antoni Pacyfik Dydycz dokonał oficjalnego otwarcia i poświęcenia odrestaurowanego Zajazdu – Domu Pielgrzyma w Miedznie. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz powiatowych na czele ze starostą Krzysztofem Fedorczykiem oraz władze gminne reprezentowane przez Wójta Gminy Miedzna – Janusza Rutkowskiego. Zaproszono także panią Marszałek Województwa Mazowieckiego Janinę Ewę Orzełowską, kapłanów z terenu dziekanatu węgrowskiego z dziekanem ks. prał. Leszkiem Gardzińskim na czele, przedstawicieli placówek oświatowych oraz władz mundurowych powiatu węgrowskiego. W otwarciu uczestniczyli także parafianie.

Zajazd ma być przeznaczony dla mieszkańców na różne uroczystości, wydarzenia kulturalne, szkolenia czy konferencje oraz  dla pielgrzymów odwiedzających Sanktuarium w Miedznie.  Obiekt wyposażony jest m.in. w salę komputerową, salę konferencyjną, jadalnię  i kilka innych pomieszczeń.

Ksiądz proboszcz Andrzej Oleszczuk podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do odbudowy zajazdu.

Nasza „Karczma” zachwyciła wszystkich zwiedzających. Mamy nadzieję, że długo będzie pełniła swoje funkcje.