Regionalna Parafiada

„Sport to zdrowie” - hasło znane każdemu - od przedszkolaka, przez młodzież, aż po osoby dorosłe. Używane jest zazwyczaj, by zachęcić ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wszelkie wydarzenia, na których można zrobić dobry użytek ze swoich zdolności i zaprezentować własne umiejętności na polu sprawności fizycznej i współpracy z innymi są więc dobrą okazją do promowania sportu. Kiedy więc po raz kolejny została zorganizowana Parafiada w Węgrowie, drużyna z naszej parafii również postanowiła wziąć udział. Z tego powodu, 10 czerwca, nieco zdenerwowana grupa uczniów z miedzeńskiej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Jednorałek oraz pana Dariusza Kozaka dotarła na miejsce, zmotywowana, by dać z siebie wszystko.

Wszystko zaczęło się od uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej w Węgrowie. Następnie wszyscy uczestnicy, ich opiekunowie oraz organizatorzy uroczyście przemaszerowali do miejsca, gdzie miało odbyć się główne wydarzenie owego dnia - do Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego.

Następnie, przy śpiewie hymnu polskiego "Mazurka Dąbrowskiego" wciągnięto flagę na maszt. Kolejnym punktem było powitanie przez dyrektora placówki, pana Janusza Bauma. Potem nastąpiło przejście do innych spraw - konkurencji.

Wyniki naszych uczniów, jak się okazało, przerosły najśmielsze oczekiwania - dziewczęta zajęły drugie miejsce w piłce koszykowej, chłopcy natomiast pierwsze. W turniejach szachowych, wyraźnie odznaczali się dobrymi umiejętnościami uczniowie ze szkoły podstawowej w naszej parafii. Jeśli natomiast chodzi o  wyniki indywidualne, Michał Dżbik zdobył złote medale w aż w trzech konkurencjach – w biegach na 100 i 800 metrów oraz w skoku w dal. Kamil Chudzik natomiast zajął drugie miejsce za biegi na 800 i 100 metrów, a Adrian Bala trzecie miejsce w biegu na 100 metrów. Maciej Dziubiela zaś zajął pierwsze miejsce w konkursie plastycznym, którego głównym tematem przewodnim była maksyma „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

W ogólnej klasyfikacji, nasza parafia zajęła drugie miejsce oraz dodatkową nagrodę za wszechstronną drużynę. Gratulujemy!

Marta Jednorałek