Pielgrzymka do Sokółki

sokolka-med

W poniedziałek 28 maja 2017 roku odbyła się pielgrzymka do Sokółki zorganizowana przez Księdza Piotra Karwowskiego. Wzięły w niej udział dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej oraz ich rodzice i inni członkowie rodzin. Grupa uczestników liczyła 66 osób.

Pierwszym punktem wyjazdu po przybyciu do Sokółki było obejrzenie filmu opowiadającego o Cudzie Eucharystycznym, który wydarzył się w miejscowym kościele pw. Św. Antoniego w 2008 roku. Następnie wszyscy wzięliśmy udział we Mszy Świętej, po której miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu i została odśpiewana litania loretańska do Najświętszej Maryji Panny.

Po modlitwach nadszedł czas na obiad, który miał miejce w jednej z sokólskich restauracji. Kolejną atrakcją był park jurajski, gdzie mogliśmy obejrzeć figury dinozaurów, żyjących miliony lat temu na Ziemi. O prehistorycznych gadach opowiadał nam przewodnik, dzięki czemu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek sprzed lat, gdy jeszcze na Ziemi nie żyli ludzie. Po ciekawej lekcji, w tym samym parku dzieci miały okazję skorzystać z różnych atrakcji, takich jak: basen z łódkami, kolejka górska, autodrom, trampoliny, park linowy, karuzela, dmuchańce, czy też strzelnica.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, gdzyż pogoda była wymarzona, a wszystkie punkty wycieczki niezwykle interesujące i niezapomniane.

Klaudia Sobolewska