Pierwsza Komunia Święta

komunia

Dnia 20 maja 2017 roku grupa 38 dzieci z naszej parafii przyjęła po raz pierwszy Sakrament Komunii Świętej. Mszy Świętej tego dnia przewodniczył Ks. Proboszcz Jarosław Górski, swoją obecnością zaszczycili nas Ks. Kanonik Robert Krasowski oraz Ks. Kanonik Krzysztof Kisielewicz. Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwał Ks. Piotr Karwowski.

Ta wielka chwila dla całej wspólnoty parafialnej, a szczególnie dla dzieci po raz pierwszy uczestniczących w pełni w Ofierze Mszy Świętej rozpoczęła się powitaniem zgromadzonych przez Ks. Proboszcza u drzwi świątyni. Następnie miał miejsce obrzęd podczas którego rodzice udzielili swym dzieciom błogosławieństwa, po czym procesyjnie weszli do kościoła.

Po rozpoczęciu Mszy Świętej przedstawiciele rodziców zwrócili się do Ks. Proboszcza z prośbą o udzielenie Sakramentu . Oprawa liturgiczna była wykonana przez dzieci, które poradziły sobie z tym wyzwaniem znakomicie. Podczas homilii Ks. Proboszcz zaakcentował, iż najważniejszym prezentem jaki dzieci otrzymają w ten szczególny dzień jest Ciało Chrystusa, które jest prezentem ponadczasowym.

Natalia Turemka