Pielgrzymka do Węgrowa

Dnia 13 maja 2017 roku z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich grupa parafian z Miedzny wraz z księdzem Piotrem Karwowskim wyruszyła na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Węgrowa.

Na miejscu uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Przewodniczył jej Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus. Następnie wokół Rynku Mariackiego, na którym sprawowana była Eucharystia, odprawiony został Różaniec święty.

Modlitw i śpiewów nie brakowało już podczas naszej wędrówki, gdyż o godzinie 15:00 odśpiewaliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a jakiś czas później odmówiliśmy modlitwę różańcową. Jedna z uczestniczek grała na gitarze. Ksiądz Piotr opowiadał nieco historyjek z pielgrzymek, na które kiedyś chodził, a żartując, wprawiał wszystkich w dobry nastrój. Każdy pielgrzym był pełen sił do wędrówki. W pielgrzymce wzięło udział prawie 50 osób.

Wszyscy dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwą podróż i piękną pogodę. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś udamy się na podobną, a może nawet i dłuższą pieszą wyprawę.

Klaudia Sobolewska