BIERZMOWANIE 2017

Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodzieży z roczników 2001-2003 udzielił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup profesor doktor habilitowany Tadeusz Pikus. W okazjonalnie udekorowanej świątyni gościliśmy także kapłanów przybyłych z sąsiednich parafii na czele z Księdzem Dziekanem. W imieniu wszystkich rodziców oraz młodzieży prośbę o udzielenie bierzmowania wypowiedziała rodzina Państwa Gąsowskich.

Wśród przyjmujących sakrament było 44 chłopców i 35 dziewcząt. Każdy z bierzmowanych wybrał sobie imię świętego, którego cnoty pragnie naśladować w swoim życiu. Po Komunii Świętej młodzież poprzez słowa Klaudii Sobolewskiej wyraziła swoją wdzięczność dla Pana Boga, Księdza Biskupa, rodziców, świadków i bliskich, którzy byli dla nich świadkami wiary oraz złożyli imieninowe życzenia Księdzu Proboszczowi. Wszyscy bierzmowani po zakończeniu liturgii otrzymali pamiątkowe katechizmy YOU Cat z imienną dedykacją.

Ks. Piotr